1. lékařská fakulta Univerzita Karlova 1. lékařská fakulta Univerzita Karlova Ústav dějin lékařství a cizích jazyků
25.09.2012

Informace pro badatele

Informace pro badatele

Knihovna Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků vznikla již v první polovině 19. století z tzv. Medizinisches Lesemuseum lékařské fakulty Karlo-Ferdinandovy univerzity. V současné době obsahuje cca 20.000 knih a 500 periodik převážně s medicínskou tématikou. Z toho je kolem 3.500 starých tisků. Až na výjimky ústav neprovádí akvizice periodik, řady tedy končí přibližně v polovině 90. let 20. století. Dále ústav vlastní několik sbírek, zejména sbírku fotografií, sbírku parte, atd.

V současné době je knihovna umístěna v nové budově ústavu na adrese U Nemocnice 4. V roce 2009 probíhalo stěhování do nových prostor a proto jsme neposkytovali služby badatelům, ale počínaje 22. únorem 2010 své služby částečně obnovujeme. Badatelna je nyní přístupná všem zájemcům o studium. Materiály zapůjčujeme výhradně k prezenčnímu studiu. Badatelé mohou používat vlastní fotoaparát.

Návštěvu je nutno si dohodnout předem, vyhnete se tím nepříjemnostem, protože v badatelně probíhá nepravidelně výuka a dále knihovnice může pracovat v suterénním depozitáři či v trezoru. V takovém případě se návštěvník do ústavu vůbec nedostane. Děkujeme za pochopení.

Kontakt:

PhDr. Anna Flieglová, knihovnice

tel.: 224 965 625 (pokud je knihovnice v depozitáři, nemá k telefonu přístup, nedovoláte-li se, zkoušejte to opakovaně).

email: anna.flieglová(zavinac)lf1.cuni.cz

počet zobrazení: 2904 poslední aktualizace: gsvar, 25.09.2012
Hodnocení: (hodnotili 4 uživatelé) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.