gsvar 13.10.2023

Zkoušky z angličtiny pro studenty DSP v českém jazyce

Zkoušky z angličtiny pro studenty doktorských studijních programů v českém jazyce

Předmět: Anglický jazyk (B90003)

Všichni studenti doktorského studijního programu na 1. LF musí složit povinně zkoušku z anglického jazyka (výjimku si mohou vyjednat ti, kteří píší disertační práci v NJ nebo FJ, popř. realizují výzkum nebo jeho část v cílových zemích těchto jazyků).

Existují dvě možnosti, jak absolvovat předmět Anglický jazyk (B90003):

1. UZNÁNÍ MEZINÁRODNÍ ZKOUŠKY

Podmínky pro uznání mezinárodní zkoušky z anglického jazyka a způsob podání žádosti o uznání upravuje Opatření děkana č. 18/2022, kterým se stanoví pravidla pro uznání dříve vykonané mezinárodně uznávané zkoušky z anglického jazyka v doktorských studijních programech a poskytnutí příspěvku.

Kontaktní osoby pro konzultaci při podávání žádosti o uznání na Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků LF UK: PhDr. Blažena Weberová (blazena.weberova@lf1.cuni.cz),
PhDr. Šárka Blažková Sršňová, Ph.D. (
sarka.blazkova-srsnova@lf1.cuni.cz).

Oficiální žádost o uznání předmětu je třeba podat na Oddělení pro vědeckou činnost Děkanátu 1. lékařské fakulty

2. VYKONÁNÍ ZKOUŠKY z anglického jazyka (B90003) oproti předložení dokladu/potvrzení o absolvování magisterského studia, které bylo akreditováno v anglickém jazyce, např. předložením kopie diplomu.

kontaktní osoby:

PhDr. Blažena Weberová (blazena.weberova@lf1.cuni.cz),

PhDr. Šárka Blažková Sršňová, Ph.D. (sarka.blazkova-srsnova@lf1.cuni.cz)

3. VYKONÁNÍ ZKOUŠKY z odborného cizího jazyka na ÚDLCJ

Všichni zájemci o vykonání zkoušky z anglického jazyka musí psát VSTUPNÍ TEST, který ověřuje úroveň znalostí angličtiny. Jedná se o test na B2 úrovni podle SERR pro jazyky. Vstupní test je možné absolvovat vždy na začátku ZS (září / říjen) nebo LS (únor / březen) příslušného akademického roku. Zjištěné skóre ze vstupního testu je platné pouze v příslušném akademickém roce. Aktuální termíny a instrukce naleznete na webu Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků.

Kontaktní osoba: Mgr. Zachary H.K. Kendall, B.A. (zac_kendall@yahoo.com)

Podle výsledku vstupního testu se postupuje následovně:

3.1 Pokud vstupní úroveň v anglickém jazyce JE dostačující, student může přistoupit k vykonání zkoušky z odborného cizího jazyka na ÚDLCJ a splnit její dílčí části:

A. Odborná prezentace + diskuse před skupinou na ÚDLCJ

- PPT na vlastním notebooku, délka 5-7 min
- splnění bodu A (prezentace) je možné v ZS nebo LS 1x týdně v době semináře pro PGS (rozvrh předmětu je v SISu). Je nutné si rezervovat čas.
- prezentace termínově předchází (minimálně 1 týden) ústnímu pohovoru (bod C + evaluace bodu B).

B. Desetistránkový odborný článek

- vlastní autorský text o celkovém rozsahu 10 normostran (18 000 znaků), tj. odborný článek, abstrakty, postery
- je nutné odborný článek včas odevzdat na ÚDLCJ v písemné tištěné podobě minimálně 14 dní před konáním ústního pohovoru

C. Práce s knihou z oboru - ústní pohovor na ÚDLCJ

- četba, překlad, reprodukce, diskuse (požadavky na publikaci: publikace z oboru studenta, autoři – rodilí mluvčí angličtiny, monografie nebo postgraduální učebnice, nikoli konferenční sborníky, časopisy apod.!)
- splnění bodu C (+ evaluace bodu B) je podmíněno včasným zaregistrováním termínu na ÚDLCJ. Termíny pro prezentace i ústní pohovory ÚDLCJ poskytuje po celý akademický rok (říjen až červen), s výjimkou letních prázdnin a druhé části zkouškového období LS. O svém záměru skládat zkoušku musí student PGS informovat ÚDLCJ nejpozději do konce dubna příslušného akad. roku. Pro pozdější žádosti nemůže být garantován zkouškový termín v příslušném akademickém roce.
Kontaktní osoba: PhDr. Blažena Weberová (blazena.weberova@lf1.cuni.cz)

3.2 Pokud vstupní úroveň v anglickém jazyce NENÍ dostačující, student si musí znalosti doplnit a opětovně prokázat ve vstupním testu. ÚDLCJ nabízí pro postgraduální studenty:
- online aktivity
- výuku 1x týdně (90 min)
Kontaktní osoba: Zachary H.K. Kendall, B.A. (zac_kendall@yahoo.com)

Ústav dějin lékařství a cizích jazyků 1. LF UK

počet zobrazení: 797 autor: gsvar, poslední aktualizace: gsvar, 13.10.2023
Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.