gsvar 25.09.2023

Volitelné předměty – ÚDLCJ / Cizí jazyk

Volitelné předměty – ÚDLCJ / Cizí jazyky

Další informace v SISu.

Zde organizační a upřesňující informace

MAGISTERSKÉ STUDIUM

VŠEOBECNÉ LÉKAŘSTVÍ

B01259 Další cizí jazyk 1, 2

Studenti oboru VL a ZL (3.-6. ročník) si zvolí ten cizí jazyk (Angličtina, Němčina, Francouzština), který nestudovali v povinném modulu a nesložili z něj zkoušku z cizího jazyka. Podmínky udělení zápočtů jsou v kompetenci příslušného vyučujícího. Nezbytným předpokladem účasti na kurzu je minimální znalost cizího jazyka na B1-B2 úrovni dle SERR pro jazyky.

· Zájemci o Aj se připojí k výuce 2. ročníku oboru VL/ZL (Cizí jazyk 3,4 B02165/B03124podle rozvrhu v SISu).

· Zájemci o Nj – je rozvržena výuka do samostatné skupiny – informace v rozvrhu v SIS

· Zájemci o Fj kontaktují ústav - výuka bude rozvržena až podle skutečného zájmu studentů

B01259 Další cizí jazyk 1, 2 v rámci programu ERASMUS

Předmět lze splnit také v rámci programu ERASMUS na zahraniční univerzitě. Kurz jazyka musí být na:

1) úrovni min B1 a vyšší pro jazyky, které vyučujeme (Aj, Nj, Fj).

2) úrovni min A2 a vyšší pro jazyky, které nevyučujeme (např. It, Šp, aj.).

B03025 Odborná angličtina a čeština v kontextu kazuistické výuky

Jednosemestrální předmět, který lze absolvovat v ZS i LS je určen studentům oboru VL 4.-6. ročníku. Je samostatně rozvržen v SISu. Podrobnější informace v SISu, instrukce ve výuce.

( verze pro studenty AP - B83025 – více informací níže a v SISu)

B01757 Seminář překladu lékařského odborného a popularizačního textu

Jednosemestrální kurz (LS) je určen studentům oborů VL, ZL vyšších ročníků.

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM – prezenční forma studia

2.-3. ročník

B02254 Angličtina pro terapie

Tento kurz je určen pro studenty bakalářského studia, kteří již splnili zkoušku z předmětu Cizí jazyk (B01202, od roku 2019/20 Odborný cizí jazyk B03063). Kurz je v SISu rozvržen.

VŠECHNY OBORY a ROČNÍKY české paralelky

B02865 Jazykový tandem

info

Students of English Parallel

B82463 Čeština v klinické praxi I/ Czech in Clinical Practice I

B82947 Čeština v klinické praxi II/ Czech in Clinical Practice II

This course aims at gaining better knowledge of Czech medical terminology and skills necessary for communication with patients in clinical practice. The English Parallel students (in the 4
th-6th year of study) can start in both winter or summer term and will be credited for each part with 2 EC.

B83025 Applied Medical English in a Case-Based Learning Approach

This course uses an innovative foreign language learning approach (problem-based or task-based learning). Students analyze productively (in group discussion) selected clinical cases and work towards a differential diagnosis, present and justify their results, being supported and supervised by instructors, an English teacher and a medical doctor. English is the language of communication, case-based data are presented in both Czech and English. Further details and information in the classes. (see the SIS NG schedule agenda)

akademický rok 2023/24  ÚDLCJ 1. LF UK

počet zobrazení: 1718 autor: gsvar, poslední aktualizace: gsvar, 25.09.2023
Hodnocení: (hodnotili 3 uživatelé) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.